پارک ملی گوللوک داغی آنتالیا

پارک ملی گوللوک داغی آنتالیا

این پارک در داخل مرز کورکوتللی آنتالیا قراردارد در 30 کیلومتری آنتالیا واقع شده است. با طی کردن مسیر 9 کیلو متری در یک جاده آسفالت به شهر ترمسوس می رسید. در این پارک گونه مختلفی از پوشش گیاهی وجود دارد. در داخل پارک موز حشرات و فسیل های حیوانات مختلف و نمونه هایشان را به نمایش گذاشته اند.

پارک یاووز اوزکان آنتالیا

پارک یاوز اوزکان آنتالیا

در آنتالیا چندین پارک وجود دارد که محبوب ترین آن پارک یاووز اوزکان است. این پارک درختان و گیاهان مختلفی دارد. و محوطه پارک بسیار بزرگ می باشد. و همچنین حوضچه ها و فواره ی رنگی که در شب خودنمایی می کنند. و یک آبشار در کنار ساحل  دارد. در کنارآبشار یک رستوران که غذا های دریایی سرو می کند هم وجود دارد.

شهرباستانی ترمسوس آنتالیا 

شهر باستانی ترمسوس آنتالیا 

شهر باستانی ترمسوس که یکی از پر بازدیدترین مکان های تاریخی در شهر آنتالیا می باشد. این شهر باستانی  نسبت به شهرهای باستانی در آنتالیا ویژگی های منحصر به فردی دارد. شهر باستانی ترمسوس در دامنه های سنگ لاخی و در ارتفاعات رشته کوه توروس قرار دارد. بقایی این شهر که نسبتا سالم مانده اند.

 

شهر باستانی آنتیک آنتالیا

 شهر باستانی آنتیک آنتالیا

این شهر 58 کیلو متری شهر جاده آنتالیا قرار دارد. این شهر در کرانه های شرقی لیکیا واقع شده است. و در قرن ششم به عنوان یک بندر از آن استفاده می شده است. از آثار به جا مانده از این شهر باستانی می توان معبد زئوس، دیوارهای قلعه، و تئاتر 20 ردیفه می باشد. یک جاده در قسمت گلوگاهی شبه جزیره قرار دارد. وهمچنین در این شهر دو پرستشگاه وجود دارد. که به نام دو خدا مهم آتنا و هرمس ساخته شده است.و امروزه گردشگران بسیاری را یه سمت خود جذب می کند. 

منطقه ی لارا آنتالیا

منطقه لارا آنتالیا

منطقه لارا یکی از جاذبه های گردشگری شهر آنتالیا است. این منطقه دارای آب های ملایم وشفاف است. و جزء یکی از مناطق گردشگری آنتالیا می باشد. لارا در فاصله ی 7 کیلومتری از شهر آنتالیا واقع شده است.